żylaki
Zdrowie

Żylaki – co to, objawy, diagnoza, leczenie

żylaki-co-to-jest-objawy-jak zapobiegać-leczenieCo to są żylaki?

Żylakowate naczynia krwionośne są skręcone, zwiększone naczynia krwionośne przy powierzchni warstwy skóry. W rzeczywistości najczęściej występują w podudziach i kostkach. Zazwyczaj nie są one ciężkie, ale w niektórych przypadkach mogą powodować inne problemy.

Co prowadzi do żylaków naczyniowych?

Żylaki naczyń włosowatych są rzeczywiście spowodowane przez osłabione zawory i żyły w podudziach. Ogólnie rzecz biorąc , jednokierunkowe odcięcia w żyłach utrzymać przepływ krwi z rąk pomocniczych do układu krążenia . Kiedy te wyłączenia nie działają tak jak powinny, strumień krwi gromadzi się w podudziach, jak również rozwija się stres. Naczynia włoskowate stają się słabe, duże i skręcone.

Żylaki często występują w gospodarstwach domowych. Starzenie się dodatkowo zwiększa Twoje zagrożenie.

Bycie faktycznie nadwagą, a nawet spodziewanym lub nawet mającym pracę, gdzie musi oznaczać znaczne okresy czasu zwiększa napięcie na żyłach nóg. To może łatwo prowadzić do żylaków .

Jakie są oznaki i objawy?

Żylaki naczyń krwionośnych pojawiają się ciemniejsze niebieskie , obrzęknięte , jak również skręcone pod skórą . Niektórzy ludzie nie mają żadnego rodzaju objawów. Umiarkowane objawy mogą obejmować:

Grubość, pieczenie, bóle, zmęczenie, a nawet ból w podudziach. Objawy i symptomy mogą być znacznie gorsze po wstaniu lub nawet długim siedzeniu.
Puchnięcie stóp, a także stawów skokowych.
Swędzenie nad żyłą.

Bardzo poważne objawy cechą:

Obrzęk dolnej części nóg.
Obrzęk i bolesność łydek po siedzeniu lub dłuższym okresie czasu.
Zmiany w warstwie skóry, jak:
Zmiany kolorystyczne.
Sucha, przerzedzona skóra.
Zapalenie.
Złuszczanie się skóry.
Otwarte rany, albo możesz się wykrwawić po lekkim urazie.

Żylaki naczyniowe są częste i normalnie nie mogą wskazywać na poważne komplikacje. Jednak w wielu przypadkach żylaki mogą wskazywać na zator w głębszych naczyniach krwionośnych nazywany zakrzepicą głęboko osadzonych naczyń krwionośnych. Jeśli masz ten problem, możesz potrzebować do niego terapii.

Jak właściwie rozpoznaje się żylaki?

Twój specjalista medyczny przyjrzy się twoim dolnym nogom, a także butom. Naczynia żylakowe są bez trudu widoczne, zwłaszcza gdy się podnosisz. Twój lekarz na pewno sprawdzi Twoje nogi pod kątem delikatnych miejsc , obrzęk , zmiany koloru skóry , rany , a także różne inne wskazówki dotyczące rozkładu warstwy skóry .

Możesz potrzebować dodatkowych badań jeśli organizujesz się na leczenie lub nawet jeśli masz wskaźniki problemów z żyłami głębokimi.

Jak dokładnie się z nimi postępuje?

Właściwości leczenia może być wszystko, czego potrzebujesz do złagodzenia objawów i utrzymania żylaków pochodzących z pogarszających się. Możesz:

Nosić pończochy uciskowe.
Wzmocnić (zwiększyć) swoje nogi.
Sterować z dala od znacznych okresów odpoczynku lub nawet stania .
Uzyskać dużo ćwiczeń.

Jeśli potrzebujesz terapii, a nawet martwisz się o to, jak wyglądają Twoje naczynia krwionośne, możesz zastosować alternatywne rozwiązania:

Skleroterapia, aby zamknąć naczynia włoskowate.
Laserowa terapia urządzeniem do zamykania kapilary.
Terapia częstotliwością radiową, aby zamknąć kapilarę.
Flebektomia, czyli świstanie, aby usunąć żyłę.
Ligacja, a także rozbiórka w celu związania i usunięcia kapilary.