Problemy z głosem
Zdrowie

Problemy z głosem – co to, objawy, co powoduje, diagnoza

Problemy z głosem - co to, objawy, co powoduje, diagnozaCo to są problemy z głosem?

Problemy z głosem polegają zazwyczaj na bólu lub bolesności, kiedy mówisz lub rzucasz wyzwanie kontrolowania wysokości, głośności lub jakości głosu.

Podczas wydechu powietrze ostrożnie przechodzi przez gardło, przez otwarte kable wokalne, jak również przez usta i nos. Kiedy mówisz, przewody wokalne zamykają się nieco jak powietrze, powodując wibracje i wyraźne brzmienie Twojego głosu. Twoja reprezentacja jest w rzeczywistości końcowym rezultatem doskonałej, jak i złożonej komunikacji, obejmującej wiele elementów układu ciała – szczególnie oskrzela, skrzynki głosowej (krtani), jak również jamy ustnej. Uszkodzenia którejkolwiek z tych części składowych ciała mogą łatwo spowodować obawy związane z reprezentacją.

Co powoduje problemy z głosem?

Każda osoba może stworzyć komplikację głosową, jednak twoje zagrożenie jest największe, jeśli twoja praca wiąże się z większym zapotrzebowaniem na twoje struny głosowe. Na przykład, wokaliści, kaznodzieje, a także edukatorzy mają projekty wysokiego ryzyka. Starzenie się również obciąża przewody wokalne. Jeśli krzyczysz lub nawet mówisz głośno, zwiększasz swoje ryzyko wystąpienia problemów z głosem. Jeśli kiedykolwiek wcześniej miałeś zabieg chirurgiczny na strunach głosowych lub w ich pobliżu, jesteś palaczem tytoniu lub miałeś nawet raka szyi, pojawia się również zagrożenie rozwoju komórek bliznowatych, a także potencjalne obawy związane z głosem.

Jakie są objawy?

Zazwyczaj objawy, które wskazują na to, że możesz mieć problem z głosem:

Niski, rześki, a nawet twardy głos.
Chrypka, która trwa dłużej niż 2 lub nawet 3 tygodnie.
Kłopoty z połykaniem, a nawet wdychaniem.
Hakowanie, a nawet dławienie podczas połykania.
Ciągłe czyszczenie szyi lub nawet uczucie, że masz obrzęk w gardle.

Jak właściwie rozpoznaje się problemy z głosem?

Lekarz może na ogół wykryć problem związany z głosem, korzystając z istotnych informacji pochodzących z historii choroby, a także przeprowadzając badanie przedmiotowe. Inne badania mogą być wykonywane w celu analizy wibracji pępowiny śpiewnej lub nawet w celu znalezienia podejrzanych obszarów w szyi. Dodane badania przesiewowe nie muszą oznaczać, że pacjent ma poważne problemy z głosem – po prostu pomagają lekarzowi określić źródło problemu z głosem.

Jak można je złagodzić?

W przypadku wielu problemów z głosem, relaksujące kable wokalne jest wszystko, co jest potrzebne, chociaż może to być trudne dla niektórych osób. Jeśli posiadasz dodatkowe poważne lub stałe powikłania wokalne, możesz potrzebować leków, chirurgii, terapii wokalnej, a nawet ich kombinacji. Procedura regularnie jest skuteczne w odzyskiwaniu wokalu do zwykle. Jednak może to spędzić trochę czasu na głos, aby wrócić do normalnego, opierając się na zakres i również główną przyczyną powikłań wokalnych.

Czy regulacja wokalu jest poważna?

Możesz należeć do tych osób, które dostają zapalenia krtani za każdym razem, gdy dostajesz przeziębienia. Jest to zarówno tymczasowe, jak i zazwyczaj niepoważne. Jeśli problem z głosem towarzyszy przeziębieniu i znika w ciągu 2-3 tygodni po ustąpieniu przeziębienia lub nawet grypy, to najprawdopodobniej nie jest to nic poważnego. Jeśli myślisz, że jesteś zaniepokojona, możesz chcieć zobaczyć się z lekarzem tylko po to, aby się upewnić.

Jeśli jednak niewyjaśnione zmiany w głosie utrzymują się dłużej niż 2 lub nawet 3 tygodnie lub utrudniają połączenie, może pojawić się jeszcze poważniejszy problem. Dla niektórych osób modyfikacje mogą się jeszcze poprawić, a następnie ponownie się pojawić.

Jeśli odkryją Państwo modyfikację wokalu lub nawet jeśli Państwa problemy z głosem ulegną poprawie, a następnie powrócą, będzie to kosztowało opłacenie wizyty u lekarza w celu przeprowadzenia dodatkowej oceny.

Wegetarianin

Dieta wegańska